טלי גרנות בשן


אני מטפלת פרטנית וזוגית
סיימתי תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית באוניברסיטה העברית בירושלים.
מאז אני מתמחה בגישות עבודה חווייתיות ממוקדות רגש והתקשרות.
ב20 השנים האחרונות לימדתי עשרות קבוצות של לימודי חשיבה הכרתית של ימימה אביטל.
סיימתי לימודי הנחיית קבוצות בסמינר הקיבוצים ומאז הנחיתי קבוצות דינמיות, קבוצות של צמיחה ושינוי לנשים, קבוצות הורים לילדים בגילאים שונים וקבוצות לזוגות.
בשש השנים האחרונות עסקתי בהכשרת מנחות הורים ומנחות קבוצות הורים במכון באר אמונה על פי גישות התקשרותיות שונות.
במשך 10 שנים הייתי שותפה להקמה של מרכז טיפולי פרטי בקריית גת ואחראית על התחום המקצועי והדרכת המטפלים במרכז כחלק מקריאה פנימית להנגיש טיפול פסיכולוגי איכותי מתוך תפיסה של עבודה מערכתית ושיתוף פעולה של מטפלים מדיסיפלינות שונות לתושבי הדרום שאינם מטופלי רווחה.
אני עוסקת בטיפול זוגי מאז תחילת עבודתי כמטפלת. בתחילה מתוך גישות מערכתיות, בהמשך למדתי אצל הדי ויומי שלייפר את תרפיית המפגש, והתמחיתי בגישה זו אצל מרתה פנחסי שהיתה מדריכה שלי במשך מספר שנים.
בשנים האחרונות בדכות חברה אהובה ועמיתה יקרה זכיתי להכיר את גישת EFT של סו ג'ונסון.
גישה המתמקדת ברגשות החבויים בקשר הזוגי ומשתמשת במפה ההתקשרותית.
כמי שעסקה בהנחיית הורות ובהורות האישית שלי דרך עיניים התקשרותיות ומרגשיה שייכת להבנה ההתקשרותית המפגש עם התקשרות מבוגרים היה בשבילי כמו להגיע הביתה סוף סוף.
בשנים האחרונות העמקתי מאוד בלמידת שפת ההתקשרות וההבנה של הנפש האנושית בראי ההתקשרותי.
למדתי קורסים רבים של גישת AEDP של דיאנה פושה, העמקתי בתיאוריות שונות של רגש, למדתי את תיאוריות המסבירות ויסות רגשי על פי ההתקשרות והעמקתי בגישות חווייתיות כמו פוקוסינג וIFS.
את הEFT למדתי הן בנסיעות ללונדון והן בארץ והעמקתי עוד ועוד בעבודה עם זוגות מתוך ההבנה שעבודה על קשר היא לא רק למען הזוגיות או המשפחה אלא שהקשר הוא הכלי העוצמתי ביותר לריפוי הפתולוגיות השונות שאנו המטפלים פוגשים בקליניקה.
היום אני מבינה שמשימות חיים שנתקעו, דפוסים לא יעילים, הגנות נוקשות , דכאון , חרדה והתמכרות הם כולם מופעים של כשל בקשר המוקדם ו/או בקשר הנוכחי והדרך היעילה ביותר לרפא את האדם ולהעניק לו בסיס בטוח לחקירה , לצמיחה ולמימוש היא ריפוי הקשר הזוגי שלו.
בנוסף אני מתמחה בעבודה עם טראומות מסוגים שונים ובהשפעתן על הקשר הזוגי.
העבודה הפרטנית בקליניקה גם היא נעשית מתוך התפיסה שאני כמטפלת חייבת להיות בסיס בטוח לאנשים שאני פוגשת ולייצר קשר כנה, פתוח ואמיתי כדי לייצר ריפוי.
בנוסף לעבודה עם הזוגות ולעבודה הפרטנית הרגילה עסקתי בשנים האחרונות בליווי צעירים בוגרים בשאלות של זהות מינית ובחירה מגדרית.
אני גרה ברמת גן, נשואה בנישואים שניים לאיש שהוא גם המרפא שלי וגם החבר הכי טוב ומגדלת 5 מתבגרים מופלאים.